Η Α.Λ.Μ.Α – ΑΙΓΙΟΥ διοργανώνει το 1ο Ραλλυ Σπριντ ΑΙΓΙΟΥ το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010, στην επαρχιακή οδό από ΣΕΛΙΝΟΥΝΤΑ έως το χωριό ΦΤΕΡΗ. Έναρξη Εγγραφών Συμμετοχής Δευτέρα 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Λήξη Εγγραφών Συμμετοχής Παρασκευή 24-09-2010 και ώρα 22΄00 Η Γραμματεία του αγώνα θα λειτουργεί στα Γραφεία της Α.Λ.Μ.Α ΑΙΓΙΟΥ Βασ. Κων/νου 7 ΑΙΓΙΟ. Τηλ και Fax 26910-28169 ΜΙΧΑΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 6944 677669 ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΦΑΝΗΣ 6983 430454 |
Ο εμβληματικός Σταθμός Εξυπηρέτησης Αυτοκινητιστών ΣΕΙΡΙΟΣ θα αποτελέσει τον τόπο συνάντησης θεατών και αγωνιζομένων του ΕΚΟ Ράλλυ Ακρόπολις στις 7 Σεπτεμβρίου, με μια υπερειδική διαδρομή πρωτόγνωρη για τα παγκόσμια δεδομένα. Πλατεία Συντάγματος, ΟΑΚΑ, Πλατεία Νερού. Τρία εμβληματικά σημεία της Ελλάδας που χαρακτήρισαν τα πρόσφατα ΕΚΟ Ράλλυ Ακρόπολις έρχονται να δώσουν τη σκυτάλη σε ακόμα μία πρωτοποριακή όσο και απρόσμενη τοποθεσία για την υπερειδική διαδρομή του 2024. Την αποκάλυψη του σημείου της EKO Super Special Stage έκανε μέσα από την πασίγνωστη γέφυρα του ΣΕΑ Σείριος ο Αναπληρωτής Υπουργός Αθλητισμού. Ο κ. Γιάννης Βρούτσης, καλωσορίζοντας τους παρευρισκομένους, επεσήμανε: «Σε μια χρονιά που ο Αθλητισμός αναβαθμίστηκε από τον Πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη, τοποθετώντας το Υπουργείο Αθλητισμού στη φιλόξενη “οικογένεια” της Παιδείας, δεν εφησυχάσαμε». Αξίζει να αναφερθεί ότι εγχείρημα ανάλογο της φετινής EKO Super Special Stage δεν έχει επιχειρηθεί από καμία διοργανώτρια χώρα σε α