Η Volkswagen αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να μπει στη Formula 1 το 2012. Προς το παρόν δεν την ενδιαφέρει η δημιουργία δικής της ομάδας, αλλά μόνο η προμήθεια κινητήρων σε όσο το δυνατόν περισσότερες ομάδες του σπορ. Ο εκπρόσωπος της VW, Hans-Joachim Stuck, δήλωσε στο αγγλικό περιοδικό Autosport: "Αν είσαι η μεγαλύτερη αυτοκινητοβιομηχανία του κόσμου φυσικά σκέφτεσαι τη Formula 1, αλλά όχι πριν το 2012. Αναζητούμε την τεχνολογική καινοτομία και η F1 είναι η κορωνίδα των αγώνων". Ο όμιλος VW συμμετέχει σε πολλές άλλες μορφές αγώνων με επιτυχία. Ήταν η κυρίαρχος αυτής της δεκαετίας στο LeMans με την Audi, τα τελευταία χρόνια κατέκτησε δύο πρωταθλήματα στο WTCC με τη Seat, τον Ιανουάριο 2009 η ίδια η Volkswagen πέτυχε την πρώτη της νίκη στο Ράλι Ντακάρ. Επιπλέον, η Skoda συμμετέχει στα ράλι, ενώ η VW προσφέρει κινητήρες στα πρωταθλήματα Formula 3 της Βρετανίας και Γερμανίας. Σχεδόν όλες οι αγωνιστικές δραστηριότητες της εταιρείας συνοδεύονται από χορηγίες της Red Bull. "Πριν από δύο χρόνια ακουγόταν ότι η Volkswagen θα αγόραζε την Red Bull F1, αλλά δεν ήταν αναγκαίο αυτό. Γιατί να μείνουμε με μια ομάδα, αν μπορούμε να δίνουμε τους κινητήρες μας σε περισσότερες; Αν αγοράσεις την RBR και ο Αντριαν Νιούι αποχωρήσει, τότε η ομάδα δεν θα είναι πλέον επιτυχημένη", συνέχισε ο H.J. Stuck. "Δείτε τη BMW. Ξόδεψαν εκατομμύρια για να αγοράσουν την αεροσήραγγα και τον υπερ-υπολογιστή και τώρα έκλεισαν όλη την επιχείρηση. Ο καλύτερος τρόπος [να εμπλακείς] είναι να κατασκευάζεις κινητήρες και να τους προσφέρεις στις ομάδες". O H.J. Stuck, που αγωνιζόταν στη F1 το δεύτερο μισό της δεκαετίας του 1970 με τις March, Shadow και ATS, κατέληξε: "Η F1 τώρα έχει πάρει το σωστό δρόμο, είναι όπως στις μέρες μου. Είχαμε τη March, τη Lotus και κινητήρες της Ford. Μετά ήρθε η Renault, με έναν εξαιρετικό κινητήρα. Ήταν τέλειο". "Του χρόνου θα έχουμε τρεις επιπλέον ομάδες, 26 μονοθέσια - και με έναν παγκόσμιο κινητήρα, οικονομικό και αξιόπιστο, μπορούμε να έχουμε ακόμα και 30 αυτοκίνητα στη σειρά εκκίνησης".
Ο εμβληματικός Σταθμός Εξυπηρέτησης Αυτοκινητιστών ΣΕΙΡΙΟΣ θα αποτελέσει τον τόπο συνάντησης θεατών και αγωνιζομένων του ΕΚΟ Ράλλυ Ακρόπολις στις 7 Σεπτεμβρίου, με μια υπερειδική διαδρομή πρωτόγνωρη για τα παγκόσμια δεδομένα. Πλατεία Συντάγματος, ΟΑΚΑ, Πλατεία Νερού. Τρία εμβληματικά σημεία της Ελλάδας που χαρακτήρισαν τα πρόσφατα ΕΚΟ Ράλλυ Ακρόπολις έρχονται να δώσουν τη σκυτάλη σε ακόμα μία πρωτοποριακή όσο και απρόσμενη τοποθεσία για την υπερειδική διαδρομή του 2024. Την αποκάλυψη του σημείου της EKO Super Special Stage έκανε μέσα από την πασίγνωστη γέφυρα του ΣΕΑ Σείριος ο Αναπληρωτής Υπουργός Αθλητισμού. Ο κ. Γιάννης Βρούτσης, καλωσορίζοντας τους παρευρισκομένους, επεσήμανε: «Σε μια χρονιά που ο Αθλητισμός αναβαθμίστηκε από τον Πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη, τοποθετώντας το Υπουργείο Αθλητισμού στη φιλόξενη “οικογένεια” της Παιδείας, δεν εφησυχάσαμε». Αξίζει να αναφερθεί ότι εγχείρημα ανάλογο της φετινής EKO Super Special Stage δεν έχει επιχειρηθεί από καμία διοργανώτρια χώρα σε α